home
+ 420 604 600 623
info@webdes.cz
panak

Jak probíhá tvorba stránek

Definování

Nejprve je třeba zjistit Vaše požadavky, představu o vzhledu a k čemu má být web určen. Díky těmto informacím Vám můžu připravit návrh řešení, který bude obsahovat popis funkcionality webových stránek, logickou strukturu webu, rozložení jednotlivých prvků a cenovou kalkulaci. Pro tento krok upřednostňuji osobní setkání, kde vám zároveň můžu pomoci v případě, že si v některých částech požadavků nebudete jisti proveditelností. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že mnohdy lidé nemají čas, a tak se dají tyto věci řešit i elektronickou cestou(email, skype).

definovani

Stanovení ceny

Jedná se o informační zboží, tedy produkt, který si nemůžete ohmatat a je složen primárně z informací, proto může být obtížné představit si pro tento typ produktu cenu. Protože jsou všechny webové stránky řešené na mírů, jsou ceny většinou různé. Základní přehled cen a funkcí najdete v sekci ,,ceník www stránek''.

Výběr domény a hostingu

Je důležité aby jste si zvolili adresu svých nových stránek (např. www.webdes.cz). V adrese smí být pouze znaky bez diakritiky a jen omezené znaky bez mezer, teček a čárek (např. - _). Adresa by měla být krátká a výstižná, tak aby se Vašim návštěvníkům stránek dobře pamatovala. Doména 1. řádu (např. .com, .cz) je vždy placená a dá se zakoupit na 1 rok, nebo předplatit na více let - vychází levněji, poté se musí prodlužovat. Existují i domény 2. řádu, které jsou zdarma. Jedná se o doménu umístěnou na serveru registrátora (např. ic.cz, hys.cz). Proces registrace a prodlužování domény za Vás budu dělat já, vy si jen zvolíte název. Dále je potřeba si vybrat webhosting, dle vašich požadavků na prostor, více informací o doménách, webhostingu a jejich cenách najdete v sekci ,,webhosting a domény''. Ověřte si, zda-li je Vaše adresa volná - ověřit adresu.

Grafický návrh webové stránky

Na základě Vámi odsouhlaseného návrhu (o tvorbě webdesignu) webového řešení se můžu pustit do vizuálního ztvárnění webových stránek. Grafický návrh vytvářím na základě vašeho firemního (grafického) stylu (Corporate Identition). Při grafickém návrhu se soustředím na ideální spojení technických požadavků na web a kreativní grafické zpracování.

Chcete vidět jak by Vaše nové webové stránky mohly vypadat, prohlédnětě si mé ,,reference''.

Příprava obsahu webu

Na obsahu stránky záleží opravdu hodně, proto je dobré si pečlivě rozmyslet, které informace budete chtít prezentovat. Jak májí být jednotlivé texty rozmístěny a stylizovány za Vás udělám já, stačí když mi pouze dodáte texty a já se už postarám o zbytek. Je důležité aby text byl čtivý, výstižný a obsahoval jen důležité a potřebné informace.

Testování hotového webu

Pokud si schválíte webdesign a rozložení textů, obrázků apod., začne se s implementací a nasazováním stránek na vývojové doméně, kde budete moci sledovat realizaci Vašich stránek po celou dobu vývoje. Pro to, aby webové stránky fungovaly, jak se očekává, musí se pečlivým testováním zkontrolovat funkčnost, zobrazení v ostatních prohlížečích atd., jen takto se může dosáhnout toho, že se k Vám a Vašim zákazníkům dostanou špičkové webové stránky.

Zviditelnění

V ceně každých internetových stránek je registrace adresy do předních vyhledáváčů (např. Seznam.cz, Google.com), ty Vám pomůžou zviditelnit Váš nový web. Stránky budou základně optimalizovány dle platných norem pro vyhledávání. Pokud si budete přát, rád Vám nainstaluji doplňkovou aplikaci Google Analytics - jedná se o přehlednou analýzu návštěvnosti Vašich stránek a efektivnosti Vašeho internetového marketingu. Více informací o aplikaci Google Analytics naleznete zde.

Předání

Po dokončení, odladění a zviditelnění Vašich stránek Vám rád představím hotové řešení, naučím Vás se stránkami pracovat v případě aplikací, redakčního systému, či e-shopu a získáte neomezenou podporu při řešení problémů s webem. Stránky nemusí být vždy napoprve bez chyb, zároveň i vlivem aktualizací prohlížečů se může něco změnit, a tak web nemusí po aktualizaci fungovat jako před ní, proto mě ihned kontaktujte pokud naleznete nějaký problém.

Jméno *

Mám zájem o

Firma
E-mail *
Telefon *
Stávající web
Vložit přílohu
Vkládejte pouze soubory do velikosti 2 MB
povolené soubory jsou (jpg, gif, png, bmp, pdf, zip, rar a txt)

* povinné údaje